wz


Neoficiální stránky železniční stanice Praha Masarykovo nádraží
| Hlavní strana| Poslední aktualizace: 11.06.2007

Výluka druhé traťové koleje Praha Libeň - Praha Masarykovo nádraží


Zdroj textu a obrázku č.1: www.novespojeni.cz
ostatní foto:© Marek Hupka, 2005
Všechna práva vyhrazena.


Cestující z vlaků projíždějících po trati Libeň - Masarykovo nádraží si možná v minulých dnech povšimli podivných "kostek" nad svahem 2.traťové koleje v blízkosti tramvajové estakády.

Základy návěstních lávek před zapuštěním

Jedná se o základy návěstních lávek, které zde byly vyrobeny v předstihu jako prefabrikáty, neboť v místě jejich určení není dostatek prostoru ani vhodný přístup mechanizace.

Nedostatek prostoru

Dva základy budou uloženy strojem EDK těsně před vjezdem do stanice Masarykovo nádraží, tedy mimo rozsah hlavních kolejářských prací Nového spojení. Návěstní lávka ponese nová vjezdová návěstidla stanice Masarykovo nádraží.

Zapuštěný základ návěstní lávky u druhé traťové koleje Zapuštěný základ návěstní lávky u první traťové koleje

Třetí je umístěn v místě výroby u 2.traťové koleje, protější základ bude betonován již přímo ve výkopu vzhledem k jeho poloze v novém širkokém zářezu daleko od provozovaných kolejí.

Nejen pro uvedené základy byla určena nepřetržitá výluka 2.TK Libeň - Masarykovo nádraží která se konala, na přelomu března a dubna.

Osobní vlak odjíždí na první traťovou kolej Přípravné práce u východních portálů

Hlavním důvodem výluky bylo pokračování prací na opěře nově budované silniční estakády a sousedního silničního mostu "malá Palmovka" a dále zajištění stavební jámy pod kolejí u podchodu ulice U Invalidovny.

Prostory Sluncové

Další dlouhodobá výluka přijde až v roce 2006.