wz


Neoficiální stránky železniční stanice Praha Masarykovo nádraží
| Hlavní strana| Poslední aktualizace: 11.06.2007

Vinný sklípek 2004


Fotky si kliknutím můžete zvětšit
© Marek Hupka a Zdeněk Štecher, 2004.
Všechna práva vyhrazena.


V listopadu pořádal Závodní výbor OSŽ naší stanice tradiční zájezd do vinného sklípku. Protože už loni jsme navštívili sklípek p. Hanuše v obci Blučina a vyhovoval nám, zvolili jsme v závodním výboru základní organizace OSŽ znova stejný sklep. Doprava byla opět individuální do Brna a z Brna se pokračovalo jedním společným vlakem. Do Brna první skupinka přijela již krátce po 11. hodině, poslední až po 13. hodině. Většina z nás zvolila v Brně oběd.

Sešli jsme se na nádraží.

Po vystopení z vlaku na zastávce ve Vojkovicích nad Svratkou, následovala krátká návštěva jedné z místních restaurací do té doby, než přijede autobus.

Autobus přijel, nastoupili jsme a Romana Černucká se nechce fotit.

 

Nastalo ubytování (rozdělování pokojů - někteří hned brali sedmilůžák) a po ubytování přivítání ve sklepě panem Hanušem. Pak nám pan majitel popsal Brněnskou vinařskou oblast, pestrým a barvitým jazykem s typicky moravským přízvukem stručně popsal výrobu vína a druhy vína, jaké se v této oblasti rodí a vyrábějí. Následovala prohlídka sklepu s ochutnávkou.

Pokoj sedmilůžák  Přivitání panem Haušem  Pohled do sklepa 

Následovala večeře a po večeři vypukla volná zábava.

     
   

Hodin přibylo přijela kapela a spustila. Začalo se tancovat a zpívat a bylo veselo. Pak Jana Hronková pověřila Marka Hupku filmovaním na kameru, což s přibývajícím alkoholem už nebylo tak jednoduché. I Bobr tancoval jak o život, což dokazují poslední dvě fotky této série a mělo to fatální následky s jeho foťákem.

     
   

Bobr zabraný v tanci zapoměl na foťák, který byl ihned zmocněn Lubošem Křivanem, který stvořil autoportrét a další fotky, za což se na nás Bobr dodneška zlobí. Situace byla využita a jako i na ostatních akcích, byly zde vyfoceny i ...

     

Zpateční cesta proběhla až na jednu vyjímku dobře. Marek Mlčoch alias Baribal poněkud nezvládl sílu kořalky a usnul zaslouženým spánkem.