wz


Neoficiální stránky železniční stanice Praha Masarykovo nádraží
| Hlavní strana| Poslední aktualizace: 11.06.2007

Vinný sklípek 2003


Fotky si kliknutím můžete zvětšit
© Marek Hupka a Tomáš Horák, 2003.
Všechna práva vyhrazena.


Listopadu loňského roku pořádal Závodní výbor OSŽ naší stanice tradiční zájezd do vinného sklípku. Tentokrát byl sklípek zajištěn v Brněnské vinařské oblasti v obci Blučina. Doprava byla individuální a do Brna se jelo o skupinkách. První skupinka již krátce před sedmou hodinou ranní, poslední až po desáté hodině dopolední. Samozřejmě, vliv na odjezd skupinek měl individuální program zájezdu, který si jednotlivé skupinky určily samy.

Naši skupinky se ujal Marek Mlčoch, který neopoměl spojit prohlídku města se svým profesním hobby. Brouzdali jsme po Brně a prošli jsme všechny výstavy modelových železnic, co se ve městě zrovna konaly. Výstavy byly sice jen tři, ale za to jedna z nich na druhém konci města, takže se konala krásná procházka. Samozřejmě v cetnru jednu Marek vynechal, aby jsme nešli naprázdno.

Z nepochopitelných důvodů mi zůstala jenom jedna fotka z prohlídky města.

Po poledním obědě v jedné z brněnských restaurací jsme se pomalu blížili k nádraží, kde byl oficiální sraz u vlaku směr Břeclav. Uspěšně jsme se potkali s ostatními účastníky zájezdu. Zde neopomenu připomenout našeho Bobra, který ve snaze předejít tomu, aby ze sklípku nic neměl, jel až s poslední skupinkou v deset hodin dopoledne z Prahy. Hned se pochlubil, že cestou nepozřel ani kapku alkoholu a navíc i po zbývající kus cesty odmítal pít alkohol. Dorazili jsme tedy úspešně do Blučiny, pan majitel nás přivítal a ubytoval.

Po večeři již v prostorách vinného sklípku se hojně diskutovalo a fotilo, až se někteří divili, proč tolik fotíme. Lze to jednoznačně poznat z fotek dole. Velice pyšný na svůj foťák byl opět Zdeněk Štecher; muž to opravdu zvláštních zájmů.

     

Pak nám pan majitel popsal Brněnskou vinařskou oblast, pestrým a barvitým jazykem s typicky moravským přízvukem stručně popsal výrobu vína a druhy vína, jaké se v této oblasti rodí a vyrábějí. Následovala prohlídka sklepu s ochutnávkou, po které ten, co si to chtěl nejvíc užít, byl již malinko unaven.

 

Nicméně muzika to zpravila. Začalo se tancovat a zpívat až někdy bylo horko.

     
   

Jenom Bobr spokojeně usnul, což je pro ostatní naprosto nepochopitelné a zapoměl i na foťák, jako obvykle. Situace byla využita a jako i na ostatních akcích, byly zde vyfoceny i ...